Aktualności

DEMO DAY 4 RUNDY PROGRAMU AKCELERACJI INDUSTRYLAB

Zakończyliśmy czwartą rundę akceleracji w ramach Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab. 12 startupów otrzymało łącznie ponad 2 tys. godzin wsparcia doradczego od blisko 40-osobowego zespołu ekspertów. Ponadto skorzystało z 24 godzin warsztatów. Prezentujemy sylwetki wybranych uczestników.

Zobacz więcej
Brief.pl: Przez pandemię z rynku znikają jednoosobowe firmy

W 2021 roku złożono w CEIDG o 20% więcej wniosków dotyczących zakończenia działalności jednoosobowych firm. Czy liczba ta stanowi o sukcesie, czy też o porażce tarczy antykryzysowej, czy tych likwidacji byłoby o wiele więcej gdyby nie pomoc rządu? Co czeka małe przedsiębiorstwa w najbliższej przyszłości? Na te pytania odpowiadają eksperci - ekonomiści, prawnicy, swoją opinię na ten temat wyraził również Andrzej Głowacki, doradca restrukturyzacyjny i Prezes DGA. Wszystkie opinie i komentarze zostały zebrane w artkule, który można znaleźć tutaj:

Zobacz więcej
Eksperci DGA S.A.: „Biznes powinien postawić na seniorów”

Zachęcamy do przeczytania artykułu „Biznes powinien postawić na seniorów”, w którym m.in. Łukasz Klimek, zarządzający Inkubatorem Wielkich Jutra-Dostępność+ oraz Joanna Juszczyszyn-Klimek z grupy kapitałowej DGA, a także współpracujący z Inkubatorem dr Ryszard Necel z Wydziału Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wypowiedzieli się na temat perspektyw dla segmentów tzw. srebrnego rynku, tj. sektora dedykowanego osobom po 60 roku życia, który zdaniem autorów artykułu odnotuje w najbliższej przyszłości największy wzrost.

Zobacz więcej
Nowe prawo restrukturyzacyjne

Sejm RP w dniu 28 maja 2021 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz niektórych innych ustaw, w tym ustawy z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne. Zmiany dotyczące postępowań restrukturyzacyjnych kreują nowy krajobraz

Zobacz więcej
SPOTKANIE INFORMACYJNE W PROJEKCIE "ASYSTENT STUDENTA Z ASD"

W dniu 10 maja 2021 r. rozpoczął się nabór zgłoszeń szkół wyższych do projektu "Asystent studenta z ASD". Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad naboru oraz właściwej realizacji projektu, które odbędzie się w dniu 20 maja 2021 r. (czwartek) o godzinie 10:00

Zobacz więcej
Więcej środków dla młodych innowacyjnych firm. DGA S.A. dalej będzie rozwijało wspópracę z przemysłem w zakresie innowacji technologicznych.

Miło nam poinformować, że Program Akceleracji Innowacji Przemysłowych INDUSTRY LAB będzie kontynuowany także w 2022 roku. Niesłabnące zainteresowanie ze strony startupów oraz stale poszerzane grono Partnerów – Odbiorców Technologii doprowadziło w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości do zwiększenia puli dostępnych środków na działanie programu.

Zobacz więcej