Aktualności

Eksperci DGA S.A.: „Biznes powinien postawić na seniorów”

Zachęcamy do przeczytania artykułu „Biznes powinien postawić na seniorów”, w którym m.in. Łukasz Klimek, zarządzający Inkubatorem Wielkich Jutra-Dostępność+ oraz Joanna Juszczyszyn-Klimek z grupy kapitałowej DGA, a także współpracujący z Inkubatorem dr Ryszard Necel z Wydziału Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wypowiedzieli się na temat perspektyw dla segmentów tzw. srebrnego rynku, tj. sektora dedykowanego osobom po 60 roku życia, który zdaniem autorów artykułu odnotuje w najbliższej przyszłości największy wzrost.

Zobacz więcej
Nowe prawo restrukturyzacyjne

Sejm RP w dniu 28 maja 2021 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz niektórych innych ustaw, w tym ustawy z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne. Zmiany dotyczące postępowań restrukturyzacyjnych kreują nowy krajobraz

Zobacz więcej
SPOTKANIE INFORMACYJNE W PROJEKCIE "ASYSTENT STUDENTA Z ASD"

W dniu 10 maja 2021 r. rozpoczął się nabór zgłoszeń szkół wyższych do projektu "Asystent studenta z ASD". Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad naboru oraz właściwej realizacji projektu, które odbędzie się w dniu 20 maja 2021 r. (czwartek) o godzinie 10:00

Zobacz więcej
Więcej środków dla młodych innowacyjnych firm. DGA S.A. dalej będzie rozwijało wspópracę z przemysłem w zakresie innowacji technologicznych.

Miło nam poinformować, że Program Akceleracji Innowacji Przemysłowych INDUSTRY LAB będzie kontynuowany także w 2022 roku. Niesłabnące zainteresowanie ze strony startupów oraz stale poszerzane grono Partnerów – Odbiorców Technologii doprowadziło w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości do zwiększenia puli dostępnych środków na działanie programu.

Zobacz więcej
UCZELNIE DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW

Zapraszamy do lektury Newslettera Portalu Funduszy Europejskich na temat projektu „Asystent studenta z ASD” prowadzonego przez DGA. Nawet co dziesiąta osoba z Zespołem Aspergera przejawia specjalne zdolności i może być wybitnym absolwentem i naukowcem. Często jednak na jej drodze stają trudności w odnalezieniu się w nowym środowisku. Dlatego 40 uczelni w całej Polsce wdroży program indywidualnego wsparcia dla studentów z ASD (zaburzenia ze spektrum autyzmu).

Zobacz więcej
Badanie DGA: obecnie firmy obawiają się najbardziej utraty płynności finansowej

Jak wynika z badania "Sektor MŚP w czasie pandemii - edycja III", zrealizowanego przez UCE RESEARCH dla Grupy Kapitałowej DGA, obecnie przedsiębiorcy najczęściej obawiają się utraty płynności finansowej - 25 proc. Boją się również nierzetelnych kontrahentów - 18 proc., a także rosnących kosztów prowadzenia działalności - 16 proc. Z kolei najrzadziej powodem niepokoju bywa biurokracja sprawozdawcza, konkurencja i ryzyko podejmowania złych decyzji biznesowych - po 1 proc.

Zobacz więcej
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY WEBINAR 4.03.2021 R. GODZ. 10:00

Poznań Biznes Partner oraz Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatny webinar pt.,,Wsparcie na podnoszenie kwalifikacji w ofercie WARP Sp. z o.o.'' Webinarium skierowane jest do dla mieszkańców powiatów: poznańskiego, obornickiego, szamotulskiego, średzkiego i śremskiego chcących podnieść kwalifikacje w ramach projektu ROZWIJAJ SIĘ prowadzonego przez DGA S.A. wraz z WARP Sp. z o.o.

Zobacz więcej