Aktualności

O innowacjach dla Dostępności

Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra prowadzony przez DGA S.A. to miejsce, w którym spotykają się ludzie z pasją. Cieszymy się, że kolejne innowacje społeczne opracowane w naszym Inkubatorze będą przedstawione szerszej publiczności w trakcie konferencji już dziś 30.09.2022 

Zobacz więcej
Przed nami trudne czasy .... DGA Kancelaria czeka na telefony

Lew Tołstoj tymi słowy rozpoczyna moją ulubioną powieść: "Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób". Obserwacje losów upadłości konsumenckich, procesów restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw pozwalają przenieść myśl L. Tołstoja zawartą w pierwszym zdaniu „Anny Kareniny” na gospodarczą rzeczywistość. Przed nami gorąca jesień. Tak wydaje się, choć niektórzy eksperci prognozują zimne kaloryfery.

Zobacz więcej
76 mld euro dla Polski

30 czerwca 2022 r. oficjalnie zakończyły się negocjacje Umowy Partnerstwa między Komisją Europejską a polskim rządem. Łączna kwota, którą w oparciu o Umowę Partnerstwa będziemy mogli przeznaczyć na realizację projektów w całej Polsce, wynosi 76 mld euro (tj. 348 mld zł). Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przewiduje, że wydanie decyzji w sprawie uruchamiania poszczególnych programów nastąpi do końca 2022 r.  a pierwsze konkursy mogą pojawić się na początku 2023 r.

Zobacz więcej
Dorota Wellman i Wojtek Sawicki na konferencji „Dostępny Design – projektowanie bez barier”

We wtorek 17 maja odbyła się całodniowa, bezpłatna konferencja „Dostępny Design – projektowanie bez barier”. Spotkanie było hybrydowe – stacjonarnie w LAB150 przy ulicy Bukowskiej 150 oraz online. Podczas konferencji spotkali się prelegenci i prelegentki, którzy przybliżyli proces projektowania uniwersalnego oraz jego wpływ na modelowanie biznesu. Goście specjalnie – Dorota Wellman i Wojtek Sawicki.

Zobacz więcej
Nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu „Samozatrudnienie pomysłem na życie"

Pragniemy poinformować, że nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu „Samozatrudnienie pomysłem na życie" rozpocznie się w dniu 21.02.2022 i potrwa do 04.03.2022. Wszystkie osoby zainteresowane możliwością ubiegania się o dofinansowanie zapraszamy serdecznie z kompletem dokumentów rekrutacyjnych wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi status na rynku pracy.

Zobacz więcej
Pb.pl: Jak zdobyć dofinansowanie na sukcesję

Nestorzy często zwlekają z przekazaniem biznesu następcom. W przygotowaniu dobrego planu sukcesji pomogą dotacje. Wsparcie w tym zakresie oferowane jest w ramach programu „Sukcesja w firmach rodzinnych" realizowanego przez PARP. Jednym z Operatorów programu jest DGA S.A., a szczegóły dla Pulsu Biznesu przedstawia m.in. Magdalena Franciszczak, kierownik projektu.

Zobacz więcej