Aktualności

Podsumowaliśmy pierwszą edycję programu akceleracji IndustryLab podczas wydarzenia Demo Day

W dniu 5 listopada 2019 r. w pierwszym w Polsce centrum designu i kreatywności, tj. poznańskim Concordia Design odbył się organizowany przez DGA S.A Demo Day, podsumowujący pierwszą edycję Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab II. W ramach wydarzenia sześć uczestniczących we wspomnianym programie Startupów zaprezentowało swoje innowacyjne produkty i usługi dla szeroko rozumianej branży przemysłowej, które wypracowane zostały w ramach sześciomiesięcznej współpracy z wybranym przez siebie partnerem technologicznym.

Zobacz więcej
Zapraszamy do udziału w szkoleniach z zakresu form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

Rozpoczęliśmy rekrutację do projektu szkoleniowego Przygotuj swój plan! - szkolenia z zakresu form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Podczas wykładów, warsztatów oraz konsultacji indywidualnych powiemy jak założyć żłobek, klub malucha lub jak zostać opiekunem dziennym; pomożemy przygotować biznesplan oraz wniosek o dotacyjny; rozwiążemy wątpliwości prawne, księgowe i proceduralne.

Zobacz więcej
Udoskonalmy Prawo restrukturyzacyjne

"Jesień każdego roku to liczne kongresy, szkolenia, sympozja na których dyskutujemy lub uczymy się o wykorzystaniu przepisów ustaw Prawo restrukturyzacyjne i Prawo upadłościowe. Przychodzące zaproszenia oraz oferty branżowych zdarzeń skłoniły mnie do zebrania kluczowych problemów funkcjonowania ustawy Prawo restrukturyzacyjne oraz licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych. Jest nas 1364 i niestety uważam, że jesteśmy jedną z najbardziej „niedowartościowanych” profesji." - pisze Andrzej Głowacki w swoim najnowszym artykule pt. "Kropla drąży skałę. Refleksje o doradcy i Prawie restrukturyzacyjnym."

Zobacz więcej
DGA ZAPRASZA NA KONGRES GOSPODARCZY LUBUSKIE 2019

Rozwój Polski i Regionu Lubuskiego, ochrona środowiska, nowoczesne technologie, rozwój przedsiębiorczości – to główne tematy tegorocznego Lubuskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 10-11 października 2019. Eksperci DGA S.A. i Akceleratora Innowacji Przemysłowych Industry Lab wezmą udział w debacie poświęconej przełamywaniu barier współpracy pomiędzy startupem a korporacją. Zapraszamy już dziś do udziału w Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2019.

Zobacz więcej
DGA jednym z czterech partnerów programu Dostępność Plus

Innowacyjne rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i osób starszych - takie projekty będą wspierane w formie grantów w ramach programu Dostęponość Plus realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziś podpisano umowy z Partnerami, którzy będą przyznawać wspracie funduszy europejskich takim właśnie inicjatywom. Jednym z Partnerów programu jest DGA.

Zobacz więcej