Aktualności

Bezpłatne webinarium na temat dotacji na założenie firmy

Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA, DGA S.A oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu zapraszają do uczestnictwa w bezpłatnym webinarium na temat dotacji na założenie firmy. Podczas spotkania omówiony zostanie projekt "Samozatrudnienie - pomysłem na życie".

Zobacz więcej
Rozpoczęcie naboru uzupełniającego

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 04.01.2021 r. rozpoczął się nabór uzupełniający do projektu „Asystent studenta z ASD” (dotyczy wszystkich uczelni państwowych jak i prywatnych mających swoją siedzibę na terenie RP).

Zobacz więcej
DOSTĘPNOŚĆ - SZANSA DLA FIRM

18 listopada br. odbyło się organizowane przez PARP webinarium „Dostępność – szansa dla firm”. W udział wziął m.in. Łukasz Klimem, eksperta DGA S.A. Zapraszamy do relacji z wydarzenia.

Zobacz więcej
DEMO DAY 4 RUNDY PROGRAMU AKCELERACJI INDUSTRYLAB

Zakończyliśmy czwartą rundę akceleracji w ramach Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab. 12 startupów otrzymało łącznie ponad 2 tys. godzin wsparcia doradczego od blisko 40-osobowego zespołu ekspertów. Ponadto skorzystało z 24 godzin warsztatów. Prezentujemy sylwetki wybranych uczestników.

Zobacz więcej
Brief.pl: Przez pandemię z rynku znikają jednoosobowe firmy

W 2021 roku złożono w CEIDG o 20% więcej wniosków dotyczących zakończenia działalności jednoosobowych firm. Czy liczba ta stanowi o sukcesie, czy też o porażce tarczy antykryzysowej, czy tych likwidacji byłoby o wiele więcej gdyby nie pomoc rządu? Co czeka małe przedsiębiorstwa w najbliższej przyszłości? Na te pytania odpowiadają eksperci - ekonomiści, prawnicy, swoją opinię na ten temat wyraził również Andrzej Głowacki, doradca restrukturyzacyjny i Prezes DGA. Wszystkie opinie i komentarze zostały zebrane w artkule, który można znaleźć tutaj:

Zobacz więcej