Aktualności

SYNDYK TO MA KLAWE ŻYCIE

Trzeci czarny łabędź rozpoczął podróż z chińskiego Wuhan, odwiedził już większość państw. Także Polskę. Wspomnijmy, że pierwszy czarny łabędź w XXI wieku pojawił się jak grom z jasnego nieba w dniu 11 września 2001 r. Drugiego niby wszyscy spodziewali się, lecz nikt nie wierzył, że upadnie taka potęga jak Lehman Brothers. Dwa lata kryzysu 2008-2009 jakoś w Polsce przeżyliśmy. Niepotrzebne były tarcze kryzysowe, nowe rozwiązania prawne, nadal tłumnie odwiedzaliśmy restauracje i galerie handlowe.

Zobacz więcej
Druga runda IndustryLab zakończona. Ponad 20 startupów gotowych do współpracy z przemysłem

Spółka DGA zakończyła drugą rundę akceleracji w ramach Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab. 23 startupy otrzymały łącznie aż 4 tys. godzin wsparcia doradczego od blisko 40-osobowego zespołu ekspertów. Ponadto skorzystały z 24 godzin warsztatów. W zakresie projektu wypracowano wiele innowacyjnych rozwiązań, z których będą mogły korzystać duże i średnie firmy przemysłowe. W tym można wskazać m.in. w pełni biodegradowalne materiały kompozytowe, system identyfikujący parametry poruszających się pojazdów szynowych, oprogramowanie służące do projektowania baterii dla pojazdów elektrycznych czy urządzenie nawigacyjne dla osób niewidomych do montażu w środkach komunikacji publicznej.

Zobacz więcej
Wznowienia naboru w projekcie Rozwijaj się!

12 listopada 2020 r. o godz. 9:00 rozpoczyna się wznowiony nabór w projekcie Rozwijaj się! dotyczącym podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Liczba przyjmowanych wniosków to 300. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją i złożenia wniosku.

Zobacz więcej
Badanie DGA: Utrata płynności obecnie największą obawą nowych przedsiębiorców

Utrata płynności finansowej, nierzetelni kontrahenci i rosnące koszty działalności to największe obawy przedsiębiorstw, które powstały w ostatnich miesiącach. Mniejszy niepokój budzi spowolnienie gospodarcze i brak odpowiednich pracowników. Firmy coraz rzadziej boją się też podnoszenia składek ZUS-owskich oraz podatków. To wnioski płynące z drugiej edycji ogólnopolskiego badania, wykonanego przez UCE RESEARCH na zlecenie Grupy Kapitałowej DGA.

Zobacz więcej
Rozpoczęcie naboru zgłoszeń do czwartej rundy programu akceleracji IndustryLab II

W dniu 26 października 2020 r. rozpoczęty został nabór zgłoszeń do czwartej rundy Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab II. Nabór jest szansą dla startupów i innowatorów przemysłowych, aby wziąć udział w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym, w ramach którego każdy z zakwalifikowanych podmiotów otrzyma opiekę mentorską, wsparcie merytoryczne oraz finansowe w łącznej kwocie do 250 000 zł.

Zobacz więcej
Restrukturyzacja firmy – czyli co?

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Głowackim – doradcą restrukturyzacyjnym i Prezesem DGA Centrum Sanacji Firm w telewizji internetowej Biznes24, w której wyjaśnia, na czym polega restrukturyzacja firmy.

Zobacz więcej