Aktualności

Dwie nowe umowy z MEN podpisane

19 grudnia br. Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało z DGA S.A. dwie umowy dotyczące dofinansowania projektów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekty, które będą realizowane przez DGA w wyniku podpisanych umów dotyczą zwiększenia oferty form kształcenia ustawicznego oraz dla określonych regionów i branż.

Zobacz więcej
Success Story:  Digital Engineering Solutions - jeden z najbardziej utytułowanych Startupów pierwszej rundy Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab II.

Niedawno mieliśmy okazję porozmawiać z Grzegorzem Bednarskim i Janem Winklerem - założycielami startupu Digital Engineering Solutions, który uczestniczy w Programie Akceleracyjnym INDUSTRYLAB II. Koniecznie chcieliśmy dowiedzieć się szczegółów na temat rozwiązania, które opracowują w ramach IndustryLab we współpracy z Grupą Unimax S.A. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Zobacz więcej
DGA Centrum Sanacji Firm S.A. zaprasza inwestorów do nabycia Biura Podróży - Organizatora Turystyki

DGA CSF S.A. zaprasza inwestorów do nabycia prężnie działającego Biura Podróży - Organizatora Turystyki specjalizującego się w organizacji wyjazdów turystycznych do destynacji Morza Śródziemnego i Morza Czarnego oraz wyjazdów „szytych na miarę” na zlecenie Klientów korporacyjnych. Zapraszamy do kontaktu: biuropodrozy@sanacjafirm.pl, tel: (61) 643 51 00.

Zobacz więcej
DGA będzie podnosić kwalifikacje pracowników i osób bezrobotnych z Wielkopolski

To w ramach projektu pn. „Rozwijaj się – wsparcie rozwojowe z wykorzystaniem podejścia popytowego w subregionie poznańskim” realizowanego przez DGA S.A. przez najbliższe 2 lata osoby dorosłe z województwa wielkopolskiego będą mogły podnieść, uzupełnić bądź zdobyć nowe kwalifikacje. 29 listopada br. została podpisana umowa na realizację projektu, w którym kwota dofinansowania z funduszy europejskich wynosi ponad 4,3 mln zł.

Zobacz więcej
DGA S.A. wraz z Fundacją Wspieramy Wielkich Jutra objęła patronat nad Konferencją "AUTYZM W DOMU I SZKOLE"

Mamy zaszczyt ogłosić, iż DGA S.A. wraz z naszą Fundacją Wspieramy Wielkich Jutra objęła patronat nad II Konferencją Naukowo-Szkoleniową „AUTYZM W DOMU I W SZKOLE”, która odbędzie się w dniu 25 lutego 2020r. w Centrum Kongeresowo-Dydaktycznym Uniwesytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Czujemy się zaszczyceni mogąc uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Zobacz więcej
Andrzej Głowacki biegłym sądowym przy SO w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że Andrzej Głowacki, Prezes Zarządu DGA SA, złożył w dniu wczorajszym ślubowanie w Sądzie Okręgowym w Warszawie, na mocy którego będzie pełnił funkcję biegłego sądowego. Wkrótce pojawi się jako ekspert w dziedzinie analiz ekonomicznych przedsiębiorstw na liście biegłych sądowych w tej placówce.

Zobacz więcej
Podsumowaliśmy pierwszą edycję programu akceleracji IndustryLab podczas wydarzenia Demo Day

W dniu 5 listopada 2019 r. w pierwszym w Polsce centrum designu i kreatywności, tj. poznańskim Concordia Design odbył się organizowany przez DGA S.A Demo Day, podsumowujący pierwszą edycję Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab II. W ramach wydarzenia sześć uczestniczących we wspomnianym programie Startupów zaprezentowało swoje innowacyjne produkty i usługi dla szeroko rozumianej branży przemysłowej, które wypracowane zostały w ramach sześciomiesięcznej współpracy z wybranym przez siebie partnerem technologicznym.

Zobacz więcej
Zapraszamy do udziału w szkoleniach z zakresu form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

Rozpoczęliśmy rekrutację do projektu szkoleniowego Przygotuj swój plan! - szkolenia z zakresu form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Podczas wykładów, warsztatów oraz konsultacji indywidualnych powiemy jak założyć żłobek, klub malucha lub jak zostać opiekunem dziennym; pomożemy przygotować biznesplan oraz wniosek o dotacyjny; rozwiążemy wątpliwości prawne, księgowe i proceduralne.

Zobacz więcej
Udoskonalmy Prawo restrukturyzacyjne

"Jesień każdego roku to liczne kongresy, szkolenia, sympozja na których dyskutujemy lub uczymy się o wykorzystaniu przepisów ustaw Prawo restrukturyzacyjne i Prawo upadłościowe. Przychodzące zaproszenia oraz oferty branżowych zdarzeń skłoniły mnie do zebrania kluczowych problemów funkcjonowania ustawy Prawo restrukturyzacyjne oraz licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych. Jest nas 1364 i niestety uważam, że jesteśmy jedną z najbardziej „niedowartościowanych” profesji." - pisze Andrzej Głowacki w swoim najnowszym artykule pt. "Kropla drąży skałę. Refleksje o doradcy i Prawie restrukturyzacyjnym."

Zobacz więcej