Aktualności

SPOTKANIE INFORMACYJNE W PROJEKCIE "ASYSTENT STUDENTA Z ASD"

W dniu 10 maja 2021 r. rozpoczął się nabór zgłoszeń szkół wyższych do projektu "Asystent studenta z ASD". Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad naboru oraz właściwej realizacji projektu, które odbędzie się w dniu 20 maja 2021 r. (czwartek) o godzinie 10:00

Zobacz więcej
Więcej środków dla młodych innowacyjnych firm. DGA S.A. dalej będzie rozwijało wspópracę z przemysłem w zakresie innowacji technologicznych.

Miło nam poinformować, że Program Akceleracji Innowacji Przemysłowych INDUSTRY LAB będzie kontynuowany także w 2022 roku. Niesłabnące zainteresowanie ze strony startupów oraz stale poszerzane grono Partnerów – Odbiorców Technologii doprowadziło w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości do zwiększenia puli dostępnych środków na działanie programu.

Zobacz więcej
UCZELNIE DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW

Zapraszamy do lektury Newslettera Portalu Funduszy Europejskich na temat projektu „Asystent studenta z ASD” prowadzonego przez DGA. Nawet co dziesiąta osoba z Zespołem Aspergera przejawia specjalne zdolności i może być wybitnym absolwentem i naukowcem. Często jednak na jej drodze stają trudności w odnalezieniu się w nowym środowisku. Dlatego 40 uczelni w całej Polsce wdroży program indywidualnego wsparcia dla studentów z ASD (zaburzenia ze spektrum autyzmu).

Zobacz więcej
Badanie DGA: obecnie firmy obawiają się najbardziej utraty płynności finansowej

Jak wynika z badania "Sektor MŚP w czasie pandemii - edycja III", zrealizowanego przez UCE RESEARCH dla Grupy Kapitałowej DGA, obecnie przedsiębiorcy najczęściej obawiają się utraty płynności finansowej - 25 proc. Boją się również nierzetelnych kontrahentów - 18 proc., a także rosnących kosztów prowadzenia działalności - 16 proc. Z kolei najrzadziej powodem niepokoju bywa biurokracja sprawozdawcza, konkurencja i ryzyko podejmowania złych decyzji biznesowych - po 1 proc.

Zobacz więcej
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY WEBINAR 4.03.2021 R. GODZ. 10:00

Poznań Biznes Partner oraz Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatny webinar pt.,,Wsparcie na podnoszenie kwalifikacji w ofercie WARP Sp. z o.o.'' Webinarium skierowane jest do dla mieszkańców powiatów: poznańskiego, obornickiego, szamotulskiego, średzkiego i śremskiego chcących podnieść kwalifikacje w ramach projektu ROZWIJAJ SIĘ prowadzonego przez DGA S.A. wraz z WARP Sp. z o.o.

Zobacz więcej
Wiesz, czym jest projektowanie uniwersalne?

Zapraszamy na DARMOWE SZKOLENIA zrealizowane w ramach programu "Dostępny Design. Projektowanie bez barier" podczas których poznasz zasady i zalety projektowania uniwersalnego. Rozwiń swoją wiedzę pod okiem 26 doradców i trenerów z Concordia Design i DGA SA.

Zobacz więcej