Aktualności

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne - startujemy!

3 września br. DGA Centrum Sanacji Firm wkroczyło na ścieżkę doradztwa w zakresie postępowania restrukturyzacyjnego wprowadzonego na mocy Tarczy 4.0. Tego dnia Monitor Sądowy i Gospodarczy opublikował obwieszczenia dot. otwarcia postępowania uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu dla firm: SURPOL i GROCAR. W obu przypadkach Nadzorcą układu jest DGA Centrum Sanacji Firm S.A.

Zobacz więcej
Andrzej Głowacki, DGA: Uproszczona restrukturyzacja może uratować firmę

Uproszczone postępowanie o zatwierdzenie układu to korzystna forma rozwiązania problemów finansowych firm, wprowadzona Tarczą antykryzysową 4.0. Przedsiębiorcy, którzy w trakcie pandemii utracili zdolność do normalnego funkcjonowania, mogą przeprowadzić szybką i skuteczną restrukturyzację. Zyskają ochronę przed wierzycielami, ale będą mieli tylko cztery miesiące, by przekonać ich do układu. Doradca restrukturyzacyjny ma czuwać nad całością postępowania.

Zobacz więcej
Puls Biznesu: Jak odzyskać pieniądze od dłużnika

Nie ma złotego środka na zdyscyplinowanie kontrahenta do zapłaty. O swoje należności trzeba jednak walczyć Firmy zawsze chętnie kredytowały swoją działalność kosztem innych, a teraz dodatkowo wiele z nich woli zachować gotówkę na koncie, obawiając się o swoją przyszłość. Jak odzyskać pieniądze od dłużnika, który nie zapłacił na czas?

Zobacz więcej
Sesja o restrukturyzacji na EEC Online

22 czerwca o godz. 13:30 rusza sesja pt. Finanse publiczne w obliczu wyzwań, potrzeb i ograniczeń. Restrukturyzacja pod presją w ramach EEC Online, której gościem będzie m.in. Andrzej Głowacki – doradca restrukturyzacyjny, a partnerem sesji jest DGA Centrum Sanacji Firm.

Zobacz więcej