Proszę czekać
Wyłącz preloader

DGA wspiera Koncert Bomsori

DGA wspiera Koncert Bomsori
Zespół DGA S.A. wspiera organizację Koncertu światowej sławy skrzypaczki BOMSORI. Organizatorem przedsięwzięcia jest Lions Club Pillory wraz z Filharmonią Poznańską.


Bomsori, wybitna skrzypaczka, która zaskakuje publiczność swoją wirtuozerią, obecnością sceniczną oraz klarownym, ciepłym tonem. Jej interpretacje nadają każdej wykonanej kompozycji niepowtarzalny charakter. Ta wyjątkowa artystka podbiła serca melomanów na całym świecie.

BOMSORI to laureatka drugiej nagrody XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im Henryka Wieniawskiego, który odbył się w 2016 r. w Poznaniu.

Bomsori ma za sobą występy na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych świata, takich jak Złota Sala Musikverein w Wiedniu, Sala Czajkowskiego w Moskwie, Filharmonia Berlińska czy Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jej talent i wyjątkowy styl doceniono w wielu międzynarodowych konkursach muzycznych, w tym w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD, Konkursie Czajkowskiego czy Konkursie Skrzypcowym Jeana Sibeliusa.

Bomsori wykona dzieło Maxa Brucha, I Koncert skrzypcowy g-mol op.26. A w drugiej części koncertu Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra Polską Muzykę Filmową Wojciecha Kilara.

Współorganizatorem I Charytatywnego Koncertu jest Lions Club Pillory w Poznaniu, filantropijne stowarzyszenie, którego działalność ogniskuje się na wspieraniu rodzinnych domów dziecka w Wielkopolsce. Aktualnie LC Pillory opiekuje się trzema domami: RDD nr 1 w Poznaniu, Os. Rusa; RDD nr 3 w Poznaniu, ul. Podgórna i RDD w Okonku.

Lions Club Pillory (https://poznanpillory.lions.org.pl) działa od 1991 r., liczy 27 członków i przez ponad 32 lata działalności przeprowadził dziesiątki akcji wspierających osoby pokrzywdzone przez los. Nasza pomoc jest głównie kierowana do domów dziecka. Finansujemy pobyty na wakacjach, wyprawki szkolne oraz prezenty świąteczne.

Lions Club Pillory wspiera także rozwój kulturalny dzieci zapraszając na spektakle organizowane przez Teatr Muzyczny jak i Teatr Wielki. Klub postanowił ufundować kilkadziesiąt nieodpłatnych biletów na ten Koncert dla uczniów i grona pedagogicznego Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych charytatywnych działań i zakup biletów na portalu: bilety24.pl