Proszę czekać
Wyłącz preloader

DGA S.A. i PTWP S.A. - Wzmacnianie współpracy i sukces na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

DGA S.A. i PTWP S.A. - Wzmacnianie współpracy i sukces na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Spółka Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. (PTWP) oficjalnie zadebiutowała na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), osiągając tym samym kolejny znaczący kamień milowy w swojej historii. W wydarzeniu tym uczestniczył także dr Andrzej Głowacki, prezes DGA S.A., która posiada 10,4% akcji PTWP S.A.

Podczas uroczystości debiutu kurs akcji PTWP S.A. wzrósł o 9% w pierwszych minutach handlu, osiągając poziom 65,50 zł za akcję. Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP, podkreślił doskonałą sytuację finansową spółki oraz trzy główne segmenty jej działalności: wydawniczy, organizację wydarzeń oraz zarządzanie obiektami takimi jak Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Sukcesy PTWP na NewConnect i plany na przyszłość

Od 2013 roku akcje PTWP były notowane na rynku NewConnect. Przeniesienie notowań na Rynek Główny GPW odbyło się bez emisji nowych akcji, co świadczy o stabilności finansowej spółki. PTWP jest 410. spółką notowaną na głównym rynku oraz piątym debiutem w 2024 roku. Grupa rozwija swoją działalność w segmencie wydawniczym poprzez 18 portali internetowych, które przyciągają średnio 20 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Grupa PTWP planuje dalszy rozwój segmentu online, w tym uruchomienie nowych specjalistycznych portali oraz monetyzację ruchu na swoich stronach. Firma aktywnie poszukuje możliwości akwizycyjnych zarówno w sektorze wydawniczym, jak i eventowym. Prezes Kuśpik wyraził nadzieję, że już niedługo PTWP będzie mogło ogłosić kolejne przejęcia, które wzmocnią jej pozycję na rynku.

Strategia dywidendowa i zaufanie Inwestorów

PTWP pozostaje wierna swojej strategii dywidendowej, co stanowi fundament działalności i kluczowy element budowania zaufania wśród inwestorów. Dobre wyniki finansowe i wysoka pozycja gotówkowa, wynosząca blisko 25 mln zł, pozwalają spółce na dalsze inwestycje i rozwój.

Udział DGA S.A. i wzmocnienie relacji

DGA S.A., posiadając 10,4% akcji PTWP S.A., aktywnie wspiera rozwój tej dynamicznie rosnącej spółki. Obecność prezesa DGA S.A., dr. Andrzeja Głowackiego, na debiucie PTWP na głównym rynku GPW podkreśla zaangażowanie DGA S.A. w sukces i dalszy rozwój PTWP. Współpraca obu spółek jest doskonałym przykładem synergii i wspólnego dążenia do osiągania wysokich wyników biznesowych.

Debiut PTWP na GPW jest ważnym krokiem w historii spółki, który otwiera nowe możliwości rozwoju i umacnia jej pozycję na rynku. Dzięki wsparciu akcjonariuszy, takich jak DGA S.A., PTWP ma przed sobą świetlaną przyszłość pełną nowych wyzwań i sukcesów.