Proszę czekać
Wyłącz preloader

Członek RN DGA Prof. Jacek Trębecki przebiega " pół Australii " w ramach akcji charytatywnej polskich Lionów.

Członek RN DGA  Prof. Jacek Trębecki przebiega " pół Australii " w ramach akcji charytatywnej polskich Lionów.

Prof. Jacek Trębecki bierze udział w Lions Charity Run 2024 w Australii

Prof. Jacek Trębecki, członek Rady Nadzorczej DGA i wybitny akademik Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, uczestniczy w niezwykłej inicjatywie charytatywnej. W ramach akcji Lions Charity Run 2024 przebiegnie pół Australii, zbierając fundusze dla potrzebujących dzieci.

Prof. Trębecki to ceniony naukowiec i praktyk w dziedzinie public relations. Jest profesorem w Katedrze Publicystyki Ekonomicznej i Public Relations Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a także członkiem zespołów badawczych m.in. prof. Krishanmurty Sriramesha z Nanyang University w Singapurze i prof. Alana Freitaga z Uniwersytetu Północnej Karoliny w USA. Autor ponad 60 publikacji naukowych, specjalizuje się w psychologii PR oraz relacjach wewnętrznych. Jego doświadczenie obejmuje współwłasność agencji public relations Prelite i domu wydawniczego piar.pl, a także realizację kilkuset strategii PR i szkoleń dla czołowych firm i instytucji.

Lions Charity Run 2024: Biegnąc dla dobra dzieci

Lions Clubs International to największa na świecie organizacja humanitarna. W dniach 16-21 czerwca 2024 roku, ośmiu jej członków z Polski, Niemiec, Ukrainy, Kanady i Australii podejmie wyzwanie pokonania 946 km z Sydney do Melbourne. W ciągu sześciu dni biegu przez takie miasta jak Goulburn, Canberra, Gundagai, Holbrook i Shepparton, będą zbierać fundusze na wsparcie dzieci w potrzebie.

Celem Lions Charity Run jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom na całym świecie. Połowa zebranych środków zostanie przekazana na wsparcie szkoły w Kambodży, a druga połowa na edukację dzieci uchodźców w szkole Marri Mittigar w Sydney. To już 12. edycja tego biegu, podczas której biegacze pokonali łącznie 8 500 km w 16 krajach na trzech kontynentach, zbierając ponad 400 000 dolarów.

Pomysłodawcą biegu jest Mariusz Szeib, przedsiębiorca z Poznania, który w 2013 roku wraz z dwoma przyjaciółmi przebiegł 423 km ze Szczecina do Hamburga, zbierając 13 000 dolarów na renowację sierocińców zniszczonych przez powódź w Niemczech. Od tego czasu inicjatywa zyskała szerokie poparcie, w tym ze strony głów państw i mężów stanu, takich jak Prezydent Lech Wałęsa czy prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Motto Lions Charity Run brzmi: "We Run, We Serve! Biegamy, służymy!" Wszyscy uczestnicy pokrywają koszty własne, a 100% zebranych funduszy trafia do potrzebujących dzieci. Biegacze, wśród których znajdują się przedsiębiorcy, lekarze, architekci i wykładowcy akademiccy, nie są zawodowymi sportowcami. Łączy ich jednak wspólny cel - pomoc dzieciom na całym świecie.

Więcej informacji o biegu oraz możliwość wsparcia inicjatywy można znaleźć na stronie Lions Charity Run 2024.