Proszę czekać
Wyłącz preloader

Joanna Juszczyszyn-Klimek dla Mamstartup.pl: Mimo pandemii startupy się nie poddawały

Joanna Juszczyszyn-Klimek dla Mamstartup.pl: Mimo pandemii startupy się nie poddawały

Wraz z początkiem roku 2020 mało kto spodziewał się, jak bardzo będzie różnić się on od tego, do czego wszyscy przywykliśmy. Co prawda już w styczniu zaczęły pojawiać się wiadomości o nowej chorobie w dalekich Chinach, jednakże wówczas nikt nie sądził, że dotrze ona właściwie w każdy zakątek świata i w znaczny sposób zmieni naszą rzeczywistość. Jak IndustryLab poradziło sobie w 2020 roku?
 

Dla Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab rok rozpoczął się bardzo dobrze. W ramach dopiero co rozstrzygniętego naboru do drugiej rundy programu wpłynęła znacząca ilość zgłoszeń, wśród których znalazło się wiele bardzo innowacyjnych rozwiązań, niezwykle atrakcyjnych dla Partnerów Technologicznych wspierających IndustryLab. W rezultacie udało się nawiązać współpracę z kilkunastoma startupami, wśród których znalazły się między innymi:

  • Optimatik – oferujący system do optymalizacji logistyki, prezentujący przydatne informacje i wnioski a nie tylko surowe dane. Rozwiązanie dedykowane między innymi zakładom przemysłowym i logistycznym oraz fabrykom planującym proces cyfryzacji lub autonomizacji transportu wewnętrznego.
  • Res Solution – zespół, który zajmuje się wdrażaniem systemów optymalizacji kosztów i zużycia energii elektrycznej poprzez pomiar i sterowanie urządzeniami elektrycznymi. Dzięki wsparciu algorytmami sztucznej inteligencji system może identyfikować urządzenia nieefektywne prądowo i pozwala na wygenerowanie oszczędności na poziomie nawet 40%.
  • QuickerSim Automotive – autorzy oprogramowania służącemu projektowaniu baterii dla pojazdów elektrycznych ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania obliczeń zjawisk termicznych i układu chłodzenia baterii. Wysoka specjalizacja proponowanego oprogramowania przy odpowiednim skonfigurowaniu pozwala stworzyć kompletny model symulacyjny baterii w ciągu zaledwie 4-8 godzin pracy.
  • Mobilis Robotics – zespół z prototypem urządzenia nawigacyjnego przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących. Nadajnik emitujący sygnał dźwiękowy umożliwiający dotarcie tymże osobom do obiektów publicznych czy też środków transportu (tramwaj, autobus, pociąg).
  • Zorgo – pomysłodawcy system identyfikującego parametry poruszających się pojazdów szynowych wykorzystywanych do transportu ładunków sypkich (węglarek). Niezwykle zaawansowane rozwiązanie pozwala uprościć proces obsługi przesyłki, automatyzując proces weryfikacji przychodzącej dostawy do odbiorcy, w przeciwieństwie do standardowej metody, polegającej na ręcznym spisywaniu przez obsługę danych z wagonów transportowych. System umożliwia również automatyczne zweryfikowanie zebranych informacji z listami przewozowymi.
  • Sellizer – dysponujący narzędziem do automatyzacji i analityki sprzedaży, które przeznaczone jest dla osób wysyłających oferty handlowe oraz ważne pliki biznesowe.
  • OrganicDisposables - prowadzący badania proof-of-principle nad nowymi materiałami kompozytowymi, które są w pełni biodegradowalne, wytwarzane w procesie przyjaznym środowiskowo oraz można je ponownie przetwarzać w cyklu zamkniętym.
Czytaj cały artykuł na portalu www.mamstarup.pl tutaj.