Proszę czekać
Wyłącz preloader

IndustryLab: 2projekty startupowe wyróżnione przez kapitułę konkursów "Rzeczpospolitej"

IndustryLab: 2projekty startupowe wyróżnione przez kapitułę konkursów "Rzeczpospolitej"
Solhotair Sp. z o.o. i Warmie Sp. z o.o. to dwie spółki związane z Akceleratorem Innowacji IndustryLab, które zostały wyróżnione w konkursach "Rzeczpospolitej" dla najlepszych nowatorskich rozwiązań. 

Firma Solhotair opracowała nowatorskie rozwiązanie w zakresie termiki solarnej (OZE) między innymi dzięki pozyskaniu 250 tys. zł w ramach Akceleratora Innowacji IndustyLab (projektu realizowanego przez DGA w ramach programu akceleracyjnego PARP) na budowę pilotażowej instalacji wykorzystanej w hali przemysłowej poznańskiej spółki HCP. Innowacyjne rozwiązanie zostało docenione przez kapitułę konkursu, która przyznała firmie nagrodę w kategorii "Najlepsze rozwiązanie technologiczne - projekt".
 
Spółka Warmia Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie za innowacyjne rozwiązanie, jakim jest sensor monitirujący temperaturę i umożliwiający wczesne wykrywanie zakażeń oraz monitorowanie środowiska ran. Rozwiązanie to może stać się ogromnym wsparciem dla personelu medycznego w zakresie stałego monitorowania stanu pacjentów. 

Więcej na temat konkursu można przeczytać tutaj: 
https://www.rp.pl/Orzel-innowacji-/312069974-Poznalismy-laureatow-nagrod-Rzeczpospolitej.html