Proszę czekać
Wyłącz preloader

Podsumowaliśmy pierwszą edycję programu akceleracji IndustryLab podczas wydarzenia Demo Day

Podsumowaliśmy pierwszą edycję programu akceleracji IndustryLab podczas wydarzenia Demo Day

W dniu 5 listopada 2019 r. w pierwszym w Polsce centrum designu i kreatywności, tj. poznańskim Concordia Design odbył się organizowany przez DGA S.A Demo Day, podsumowujący pierwszą edycję Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab II.

W ramach wydarzenia sześć uczestniczących we wspomnianym programie Startupów zaprezentowało swoje innowacyjne produkty i usługi dla szeroko rozumianej branży przemysłowej, które wypracowane zostały w ramach sześciomiesięcznej współpracy
z wybranym przez siebie partnerem technologicznym.

Konferencję zainaugurowała Pani Anna Szymańska – Wiceprezes Zarządu DGA S.A., która przedstawiła najważniejsze założenia oraz cele Akceleratora IndustryLab, jak również sylwetki oraz najważniejsze nagrody i wyróżnienia każdego z zespołów uczestniczących w aktualnej odsłonie programu. Dotychczasowe doświadczenia DGA S.A. w zagadnieniach związanych ze współpracą i inwestycjach w Startupy zaprezentował w trakcie swojego wystąpienia Pan Andrzej Głowacki – Prezes Zarządu Spółki, podkreślając przy tym kluczowe czynniki, decydujące o sukcesie bądź porażce w tym zakresie. Jedną z głównych części omawianego wydarzenia był również panel ekspertów, w trakcie którego jego uczestnicy: przedstawiciele Partnerów Technologicznych, Startupów oraz Akceleratora podzielili się między innymi swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat wzajemnych oczekiwań dotyczących współpracy pomiędzy dużymi przedsiębiorstwami a ekosystemem Startupowym.

Ze względu na prowadzone przez DGA S.A. działania związane z rozwojem oraz promowaniem innowacyjnych rozwiązań również w obszarze społecznym, Pan Łukasz Klimek – przedstawiciel kadry zarządzającej Akceleratorem, przedstawił założenia programu Dostępność+ i rozpoczynającego się niebawem projektu inkubacyjnego, w ramach którego poszukiwane będą pomysły i rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji.

Prezentacje swoich akcelerowanych rozwiązań przedstawiły zespoły sześciu startupów – uczestników pierwszej rundy programu IndustryLab i głównych bohaterów wydarzenia:

1000 Realities Studio - jeden z czołowych producentów zastosowania technologii immersyjnych (AR - rozszerzonej i VR - wirtualnej rzeczywistości) jako narzędzia wsparcia dla pracowników przemysłowych głównie w szkoleniu i wsparciu serwisu na odległość.

Sense Monitoring - firma działająca w obszarze PropTech, dostarczająca system do zarządzania ryzykami dachów płaskich. Obecnie pracuje nad rozwiązaniem rejestrującym spiętrzenia wody na dachach.

Byotta - firma specjalizująca się w układach wymiany ciepła i technologiach bateryjnych. Jej zespół opracował i wybudował prototyp modułu bateryjnego z autorskim układem chłodzenia. Celem Byotty jest zwiększenie konkurencyjności pojazdów elektrycznych poprzez dbanie o odpowiednie warunki pracy ich baterii.

CREATEC - jest startupem technologicznym działającym w obszarze wysokich technologii, w tym dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Wyzwaniem podjętym przez CREATEC w programie akceleracji jest opracowanie ultralekkiego materiału na bazie aluminiowej piany metalicznej, dedykowanego wykorzystaniu w pojazdach.

Digital Engineering Solutions - technologie rozwijane przez DES to pierwsze rozwiązania wykorzystujące zaawansowaną analizę obrazu (przy wykorzystaniu AI) oraz smartfony w celu usprawnienia procesów w budownictwie i zarządzaniu majątkiem (asset management).

SOLHOTAIR – jest producentem wysokowydajnego solarnego panela grzewczego opartego na własnej innowacyjnej technologii, umożliwiającej efektywne wytwarzanie ciepła na drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną w kolektorach powietrznych. Panel solarny SOLHOTAIR osiąga sprawność 83% tj. o 20% więcej niż najlepsze rozwiązania na rynku.

Naszym zespołom Startupów gratulujemy unikalnych rozwiązań i fantastycznych prezentacji oraz życzymy wielu sukcesów.

Wszystkim słuchaczom i uczestnikom konferencji bardzo dziękujemy za przybycie oraz już dzisiaj zapraszamy na kolejny Demo Day, który odbędzie się za około sześć miesięcy.

Projekt „ Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab II” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.